
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Socket (Female) |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
Stock: 899
Distributors
pcbx
Unit Price$1.17648
Ext.Price$1.17648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.17648 | $1.17648 |
| 10 | $0.99800 | $9.98000 |
| 25 | $0.94466 | $23.61650 |
| 50 | $0.89417 | $44.70850 |
| 100 | $0.84638 | $84.63800 |
| 300 | $0.80115 | $240.34500 |
| 500 | $0.75833 | $379.16500 |
| 1000 | $0.71780 | $717.80000 |
| 3000 | $0.67944 | $2038.32000 |
| 5000 | $0.64312 | $3215.60000 |
